"Zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia"

Witając Państwa na naszej stronie mamy nadzieję, że nasz serwis stanie się dla Państwa źródłem praktycznych i aktualnych informacji z dziedziny gastroenterologii, kardiologii, ginekologii, otolaryngologii, neurologii i psychiatrii oraz profilaktyki grypy.

Kiedy w gabinecie psychologa zasiada pacjent, co do zasady łatwo wskazać osobę smutniejszą, bardziej przytłoczoną.

A jednak badania przeprowadzane wśród psychologów pokazują, że są oni jedną z grup zawodowych najbardziej narażonych na wypalenie na skutek wykonywanych obowiązków służbowych. Dlaczego? Trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź.

Na pewno sporym problemem jest regularne stawanie w obliczu problemów innych ludzi. A to codzienność, z jaką styka się lekarz psychiatra w Łodzi. Wiele godzin każdego dnia poświęca on na rozmowę z ludźmi nieszczęśliwymi, zmagającymi się losem, zagubionymi. Nietrudno zatem przyjąć postawę zbawcy i chcieć wziąć te wszystkie kłopoty na własne barki. Tak się jednak nie da i dobry psycholog w Łodzi doskonale zdaje sobie z tego sprawę. A przynajmniej robi wszystko, aby ustrzec się przed takim nastawieniem względem pacjentów. Lekarz zajmujący się kondycją psychiczną innych ludzi musi dokładać wszelkich starań, aby zachować własną równowagę. Powinien dbać o regularny relaks, zostawiać pracę w domu, a także realizować się poprzez pasje i hobby. Musi też szukać różnych powodów do satysfakcji z życia zawodowego.

Może na przykład pisać książki i dzielić się swoją wiedzą. To dobre antidotum na ten wszechotaczający smutek, żal i gniew. Porady i diagnostyka problemów psychologicznych to nie wszystko, czym może się zajmować osoba z fachowym doświadczeniem. Psycholog ma pomagać, ale musi pamiętać, by w pierwszej kolejności pomóc samemu sobie. To jest najważniejsze.

Zobacz stronę WWW

W obiektywie

zdrowie

uroda

lekarstwa

porady

diagnostyka

psychiatra

nastrój