"Zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia"

Witając Państwa na naszej stronie mamy nadzieję, że nasz serwis stanie się dla Państwa źródłem praktycznych i aktualnych informacji z dziedziny gastroenterologii, kardiologii, ginekologii, otolaryngologii, neurologii i psychiatrii oraz profilaktyki grypy.

Jeśli szukasz placówki takiej jak warsztat samochodowy we Wrocławiu, który specjalizuje się w usłudze takiej jak deaktywacja i usuwanie dpf w nowoczesnym dieslu...

to dobrze trafiłeś(aś), bo warsztat Diagnostic Car jest jednym z lepszych w naszym regionie.

Co oznacza ta dziwna nazwa i na czym polega ta usługa?
Dziś Filtry DPF są znane od ponad 30 lat, w tej chwili montowane w samochodach nowych, głównie w dieslach. Filtry te montowane są aby całkowicie niszczyć cząstki sadzy w wydalanych spalinach auta.

Producenci aut osobowych chcąc by ich auta całkowicie spełniały wszelkie normy emisji spalin, montują, już na etapie produkcji, takie właśnie filtry w nowoczesnych i nowych modelach aut.Filtr montowany w układzie wydechowym, tłumiku lub katalizatorze, w środku wypełniony dużą liczbą ścianek, na których osadza się pył i sadza. Filtr nie jest wymienny ale możliwy do wymontowania.

Taki filtr stał się dla użytkowników aut prawdziwym utrapieniem, okazuje się, że filtr często zapycha się i powoduje utratę mocy silnika, na desce rozdzielczej pokazuje się informacja o trybie awaryjnym silnika i  niestety następują problemy.

Użytkownicy jak to użytkownicy - ponieważ nie jest to karane - w większosci zdecydowali, że będą usuwać filtry dpf i całkowicie rezygnować z oczyszczania wydychanych przez samochód spalin.

Jest to jednak czynność kłopotliwa i nie do zrealizowania w warunkach domowych, ponieważ filtr ten jest połączony z komputerem i każda obca interwencja powoduje, że samochód przestaje jeździć.

Dlatego w warsztatach samochodowych wmontowuje się specjalne emulgatory lub wgrywa się nowe programy, nie uwzględniające tego filtra.

W obiektywie

moto

samochód

motoryzacja

firmy

biznes

naprawa

mechanik

auto

oszczędnosć