"Zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia"

Witając Państwa na naszej stronie mamy nadzieję, że nasz serwis stanie się dla Państwa źródłem praktycznych i aktualnych informacji z dziedziny gastroenterologii, kardiologii, ginekologii, otolaryngologii, neurologii i psychiatrii oraz profilaktyki grypy.

Nie od dziś wiadomo, że pracownik zestresowany to pracownik mało wydajny.

Niestety, wiele zakładów pracy nie idzie z duchem czasu i ma złudne wyobrażenie na temat działań motywacyjnych względem swoich pracowników. Oczywiście, motywacja finansowa jest jedną z najpopularniejszych metod zwiększania efektywności i wydajności pracowników, ale nie jedyną. Na szczęście coraz więcej zakładów pracy (szczególnie tych zatrudniających dziesiątki, setki ludzi) rozumie potrzebę zatrudnienia specjalisty od motywacji. A taki specjalista, to oczywiście psycholog z gabinetu 

Cykliczne zajęcia lub spotkania z psychologami dają pracownikom okazję do poznania swoich lepszych i gorszych stron, a także zrozumieniu swojego działania. Grupowa psychoterapia wzmacnia u współpracowników poczucie wspólnej misji, którą mogą realizować jedynie wtedy, kiedy każdy "trybik" w gigantycznej zakładowej maszynie pracuje dobrze. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu swoich potrzeb poprawiają się relacje pomiędzy pracownikami a kadrą zarządzającą. Skutkiem dobrze przeprowadzonych i w miarę regularnych spotkań z psychoterapeutą  czy psychologiem może być poprawa funkcjonowania grupy pracowników, szybsza realizacja wspólnych zadań, czy poprawa atmosfery panującej w zakładzie pracy.

Ponadto, psychoterapeuta zapoznając się z konkretną osobą jest w stanie określić jej mocne i słabe strony. To z kolei może doprowadzić do roszad na stanowiskach pracy a tym samym poprawie wydajności pracowników. Osoby lubiące pracę indywidualną mogą mieć dostosowywany zakres obowiązków tak, aby realizowały je w pojedynkę. Osoby, które najwydajniej pracują w grupie mogą realizować duże projekty wymagające zaangażowania większej liczby osób. Ci z kolei, którzy mają łatwość porozumiewania się i dar przekonywania mogliby spróbować swoich sił jako przedstawiciele handlowi.

Mając na względzie indywidualne predyspozycje konkretnych jednostek łatwiej jest stworzyć naprawdę skuteczną grupę pracowników, a tym samym stabilny filar zakładu pracy, co z kolei przekłada się na jakość i ilość wykonywanych zadań.

W obiektywie

psychologia

psychoterapia

zdrowie