"Zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia"

Witając Państwa na naszej stronie mamy nadzieję, że nasz serwis stanie się dla Państwa źródłem praktycznych i aktualnych informacji z dziedziny gastroenterologii, kardiologii, ginekologii, otolaryngologii, neurologii i psychiatrii oraz profilaktyki grypy.

Z biegiem czasu średnia długość życia przeciętnego człowieka bardzo się zwiększyła.

Obecnie, w Polsce wynosi ona 78,20 lat (dane z 2015 roku). Jednak zmniejsza się liczba rodzonych dzieci w naszym kraju. 
W związku z tym są prowadzone wszelakie operacje mające na celu jak najbardziej zwiększyć liczbę noworodków. W świetle medycyny XXI wieku może to być nie lada wyzwanie, ponieważ istnieją takie produkty jak tabletka poronna czy zabiegi aborcyjne. 
Są to dosyć kontrowersyjne tematy, dlatego są organizowane liczne protesty w związku z dostępnością właśnie do aborcji czy tzw. "tabletek po". W Polsce dostęp do zabiegu aborcji jest mocno ograniczony, trzeba spełnić specjalnie warunki, żeby móc wykonać legalny zabieg aborcji, jest nim np. zapłodnienie wynikające z gwałtu. 
W obecnej sytuacji demograficznej ważne jest dla nas, aby dzieci było jak najwięcej, ponieważ w Polsce postępuje zjawisko starzenia się społeczeństwa, które może w przyszłości powodować poważne problemy, np. z wypłacalnością emerytur. Dlatego rząd stara się jak najbardziej zachęcać rodziny do posiadania dzieci oraz chronić i wspierać młode, już urodzone dzieci. 
Ochrona życia nienarodzonego jest również obecnie bardzo ważna dla naszego rządu, starającego się zachęcać kobiety do rodzenia dzieci. Same kobiety są właśnie najczęściej uczestniczkami protestów pod hasłami "stop aborcji" czy "prolife". 
Niestety, nie mamy na razie wyników jak działalność rządu, a szczególnie programu "500+" wpłynęła na liczbę nowo narodzonych dzieci w Polsce.
Więcej o akcji "Stop Aborcji" przeczytasz tutaj.

W obiektywie

ochrona życia nienarodzonego

stop aborcji

prolife